Golf czy crossgolf?

Trzeci dołek - golfa dla Ciebie

1. Czy pragniesz spróbować gry w golfa i zapomnieć o stresie spędzając czas na łonie natury?

2. Czy masz ochotę na odrobinę rywalizacji i opowieści o niesamowitych zagraniach na 19 dołku?

 3. Czy masz ochotę na zgłębianie reguł (ponad 200 stron), zaliczanie kursu, zdawanie egzaminu?

 4. Czy masz ochotę na grę, gdzie ubiór jest niezbędnym elementem prawa do gry, a wysokość opłaty za korzystanie z pola golfowego będzie przyprawiała Ciebie o ból głowy?

Jeśli odpowiedź na pierwsze dwa pytania brzmi 2 razy TAK i następne  2 razy NIE zapraszamy do spróbowania gry w golfa u nas.

W naszej propozycji wracamy do źródeł golfa, do warunków w jakich było możliwe uprawianie tej gry przez każdego. Utrzymanie nowoczesnych, wystylizowanych pól golfowych kosztuje krocie, pochłania olbrzymie ilości chemii oraz wody – nie bez wpływu na środowisko naturalne i wysokość opłat ponoszonych przez golfistów.

Na naszym polu brak jest sztucznych elementów ze współczesnych pól golfowych jak green’y czy bunkry, których utrzymanie wymaga dużych i ciągłych nakładów, natomiast występują tutaj utrudnienia naturalne: strumienie, drzewa, wysokie skarpy,woda, naturalne warunki gruntowe czy pasące się konie (zwierzęta mają zawsze pierwszeństwo).

Na naszym polu wykorzystujemy  i udostępniamy stworzone przez naturę, wyjątkowe krajobrazowo tereny otuliny Borów Tucholskich (objęte ochroną Natura 2000) grunty uprawiane rolniczo, las, meandry rzeczki Janki Wschodniej.

Runda golfa – 18 dołków, rozgrywana jest u nas jak w dawnych czasach na polach, łąkach i pastwiskach uprawianych rolniczo, które udostępniamy do gry. W czasie gdy jest to niemożliwe z uwagi na zbiory upraw rolnych udostępniamy driving range gdzie możesz ćwiczyć uderzenia, rozgrywać rundy na 3 dołkach i ćwiczyć tzw. „grę krótką”.

Reguły gry są proste. Piłkę  należy grać tak jak leży, zawsze można ją podnieść, oczyścić i odłożyć na to samo miejsce. Jeśli piłka będzie w miejscu „nie do zagrania” upuść ją w odległości 2 kijów wstecz od miejsca przecięcia granicy granicy pola lub upuść nową piłkę – jeśli piłka jest zagubiona, doliczając jedno karne uderzenie. Kije nie wymagają zatwierdzania, a w torbie możesz mieć dowolną ich ilość.

Nie ma również wymagań dotyczących ubioru, wierzymy że zawsze ubierzesz się tak, że tobie i partnerom gra będzie sprawiała przyjemność.

Więcej o idei crossgolfa w czytelni.